Kwas Hialuronowy - potęga nawilżenia!

Posted By: Ewa Lewandowska In: Ciekawostki On: Comment: 0 Hit: 1596
Kwas Hialuronowy - potęga nawilżenia!

Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, odpowiadający za prawidłowe nawilżenie skóry. Wiąże wodę w skórze właściwej. Występuje naturalnie w każdej komórce naszego ciała, ale największa jego ilość bo aż 56% występuje w skórze. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Niestety z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki.


Kwas hialuronowy nie powstał na potrzeby przemysłu kosmetycznego. To natura w swej mądrości wyposażyła nas w narzędzie, dzięki któremu skóra nie wysycha i nie wiotczeje po kontakcie z powietrzem, słońcem, wiatrem. Dzięki temu, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi wiązać czterokrotnie więcej wody niż sama waży, związek ten wykazuje nadzwyczajne właściwości w ochronie skóry przed utratą nawilżenia i jędrności.


Kwas hialuronowy wraz z kolagenem uważany jest za główne źródło młodości. Obydwa związki świetnie ze sobą współpracują i mniej więcej do 40 – go roku życia samodzielnie radzą sobie z nawilżeniem, ujędrnieniem i ochroną skóry oraz tkanki łącznej. Upływ czasu, niekorzystne warunki środowiskowe i życiowe powodują, że poziom kwasu hialuronowego i kolagenu stopniowo spada, by przyspieszyć lawinowo w okolicach 40 – roku życia, co powoduje powstawanie zmarszczek, utratę jędrności, zmianę kolorytu ceru i ogólne osłabienie funkcji ochronnych skóry. Skóra wolniej się regeneruje, ma mniej wyrównany koloryt, staje się sucha, a zmarszczki, początkowo mimiczne utrwalają się i pogłębiają. Wraz ze zmniejszeniem ilości kwasu hialuronowego w skórze staje się ona mniej odporna na czynniki zewnętrzne i bardziej wrażliwa. To naturalny i nieuchronny proces, ale dziś wiemy jak go opóźnić.


Kosmetyki z zawartością kwasu hialuronowego mają za zadanie powstrzymać utratę wody z naskórka, uzupełnić jej niedobory, a co za tym idzie wygładzić skórę, poprawić jej jędrność i koloryt. Nasz super składnik jest tak naturalny i bezpieczny, że jest już powszechnie stosowany nie tylko w kosmetykach, ale również w medycynie estetycznej w postaci zastrzyków bezpośrednio do wymagającej pomocy tkanki. Nie każdy jednak jest zwolennikiem ingerencji medycznej w swoją twarz  - dla takich osób stworzone zostały właśnie kosmetyki z zawartością kwasu hialuronowego. Krem wprawdzie nie zadziała tak spektakularnie jak zabieg, ale z pewnością spowoduje: wygładzenie i uelastycznienie naskórka, wypełnienie drobnych zmarszczek, rozświetlenie skóry – twarz przy regularnym stosowaniu wygląda młodziej. I o to chyba nam wszystkim chodzi, by wyglądać młodo, ale naturalnie.


Pośród kosmetyków Colway International, znajdziemy oczywiście również takie z zawartością kwasu hialuronowego – np. cała linia DNA ma w swoim składzie tę cząsteczkę. Produkty tej serii są bardzo dobrze oceniane przez Klientki pod kątem nawilżenia i ujędrnienia skóry. Ich wysoko skoncentrowane formuły gwarantują skuteczność działania i efekty odmładzające porównywalne do zabiegów medycyny estetycznej.

Comments

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December