Nawilżanie

Nawilżanie skóry twarzy to działanie wieloetapowe. Musimy działać w dzień i noc, oraz dobrać odpowiedni program dla swojej skóry, jej potrzeb oraz wieku. Nawilżanie to nie tylko systematyczne nawadniania ciała, również od środka (poza kosmetykami nie można zapominać o regularnym piciu codziennie minimum 1,5 litra wody.), ale głównie ochrona skóry przed zwiększonym parowaniem wody, która jest dostarczana z głębi organizmu. Skóra starzeje się również z wiekiem, staje się coraz słabsza w odbudowie, ma mniej ceramidów, naskórek staje się cieńszy i mniej elastyczny w efekcie czego zaczyna tracić wodę. Pojawiają się więc widoczne oznaki starzeje się skóry. 

Ten trudny do uzyskania efekt (skutecznego nawilżenia) można osiągnąć na kilka sposobów. Jednym z nich jest stworzenie na powierzchni cery bariery, która zmniejszy jej przenikliwość, a jednocześnie zahamuje proces odparowywania. Dobrym wyjściem są w tym przypadku kremy, które wiążą wodę w skórze.  Jeżeli dostarczymy organizmowi wodę z zewnątrz i utworzymy lipidowy płaszcz ochronny, chroniący przed jej odparowaniem, nasza skóra będzie elastyczna i gładka.

Jak się więc zabezpieczyć? Wysokiej jakości krem nawilżający ma również szereg innych odżywczych właściwości, nierzadko jest świetną bazą pod makijaż, niweluje drobne zmarszczki i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zapobiega  przedwczesnemu starzeniu się skóry, a jednocześnie naprawia funkcje barierowe naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry. 

Przykładowo możemy wykorzystać skoncentrowany krem typu oleistego np. Niebieski Diament  - czyli kompleksowe rozwiązanie, krem do rewitalizacji skóry, z funkcją nawilżania i ochrony, łagodzi nawet najbardziej podrażnioną i spierzchniętą skórę. Innym lekkim rozwiązaniem może być Krem MC2 (AteloKrem) , który doskonale nawilża, ujędrnia, rozświetla, pobudza energię skóry do walki z zanieczyszczeniami - doskonały do codziennej pielęgnacji. Poprzez działanie dobowe może być również stosowany na noc. Innym lekkim krem jest Intensywnie nawilżający krem do twarzy , który gwarantuje wielowymiarowe, błyskawiczne nawilżenie skóry od pierwszego zastosowania. Konsystencja kremu jest delikatna, łatwo się wchłania i może być stosowany pod makijaż. Krem nawilżający to niezbędnik w kosmetyczce każdej nowoczesnej kobiety.

Aktywne filtry