Okolice oczu

Okolice oka wymaga codziennej pielęgnacji skóry, jest to nasz obowiązek jeżeli chcemy zachować młody wygląd. Okolice dna oka to jedno z najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych miejsc na twarzy, a skóra wokół oczu, jest najcieńsza i najbardziej podatna na wpływ czynników zewnętrznych i upływ czasu. Grubość skóry wokół oczu wynosi ok. 0,5 mm.

Cera w tym miejscu jest więc kilkakrotnie cieńsza od skóry w innych częściach twarzy. Okolice oczu mają rzadkie rozmieszczenie włókien kolagenowych i elastynowych, brak komórek tłuszczowych oraz liczne i ruchliwe mięśnie. Do tego dochodzą nieprzyjazne czynniki środowiskowe, które przyspieszają negatywne zmiany, zarówno w ich funkcjonowaniu, jak i w ich wyglądzie. Więc proces starzenia zachodzi tu wyjątkowo szybko.

Pielęgnację okolic oka zaczynamy od Woda micelarnej z kolagenem, która szybko i skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i makijaż wykorzystując działanie miceli. Nie uszkadza warstwy hydrolipidowej naskórka, nie wysusza skóry, dzięki czemu jest dobrze tolerowana również przez skórę wrażliwą.

Po wyraźnym oczyszczeniu możemy przejść do nawilżania oraz działań anti age. Możemy wykorzystać luksusowy krem pod oczy Masterpiece of eye contour colway o bardzo bogatym składzie i lekkiej konsystencji, mistrz w pielęgnacji skóry wokół oczu dedykowany każdemu, kto zmaga się z zasinieniami pod oczami, wiotką skórą czy zmarszczkami. Innym rozwiązaniem może być Eliksir pod oczy z klasycznej linii Colway.

Generalnie intensywna pielęgnacja cienkiej skóry wokół oczu oznacza ujędrnianie, nawilżanie i wygładzanie kontur oka. Dobry krem oznacza zmniejszenie zmarszczek, rozjaśnia cienie pod oczami, likwiduje worki i opuchnięcia. Chroni też przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz intensywnie regeneruje i odmładza, o  zmniejsza obrzęki wokół oczu, widoczność zmarszczek wokół oczu w tym tzw. „kurzych łapek”. Nasze propozycje są do tego w pełni naturalne.

Aktywne filtry