Kolagen – moda czy cud kosmetologii?

Posted By: Ewa Lewandowska In: Ciekawostki On: Comment: 0 Hit: 2815
Kolagen – moda czy cud kosmetologii?

Choć marzymy o gładkiej i promiennej skórze, większość z nas zmaga się z niedoskonałościami, zmarszczkami, nadmiernym przesuszeniem czy innymi dolegliwościami. Problemy te może powodować nieodpowiednia dieta lub niedostateczna pielęgnacja skóry. Jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów skórnych jest deficyt budulcowego składnika skóry - kolagenu.

Mamy dla Was dwie wiadomości: pierwszą dobrą, a drugą złą … Ta zła to fakt, że od 25 roku życia ubywa nam w skórze kolagenu, który jest głównym jej budulcem. Ta dobra – to informacja jak możemy temu zaradzić!


Czym jest kolagen?
Kolagen jest białkiem, które stanowi 70% wszystkich białek naszego organizmu, pozostającym w ciągłym ruchu. Podczas procesu zastępowania zniszczonych włókien nowymi wymianie ulega około trzech kilogramów kolagenu rocznie. Wymiana ta jest istotna, ponieważ kolagen jest bardzo wrażliwy na wszelkie niesprzyjające bodźce. Jego włókna ulegają rozpadowi nie tylko z powodu zanieczyszczeń i chemizacji środowiska, ale również pod wpływem temperatury oraz promieniowania UV. Przyspieszone niszczenie kolagenu lub zwolnione tempo jego produkcji to dwie przyczyny niewystarczającej ilości tego skomplikowanego białka w naszym organizmie. Jego rozpad jest szczególnie zauważalny u osób lubiących opalać się oraz w okresie menopauzy. Jak zatem uzupełnić jego brak?

Kolagen naturalny, aktywny biologicznie
W przeszłości uważano, że braku kolagenu nie da się uzupełnić. Twierdzono wówczas, że cząsteczka tego niezwykłego białka jest zbyt duża i nie przeniknie w głąb skóry. Opinia ta dotyczyła jednak kolagenu zdegradowanego, uzyskiwanego typowymi metodami. Kolagen aktywny biologicznie, otrzymywany nowatorską metodą uwadniania, nie ulega degradacji i zachowuje aktywność biologiczną, dzięki czemu może przenikać przez naskórek. Specjaliści zalecają regularne stosowanie kolagenu mniej więcej od 25 roku życia, ponieważ już wtedy rozpoczynają się w skórze procesy starzenia. W razie potrzeby można go również stosować u osób młodszych, a nawet u dzieci, jeśli z jakiejś przyczyny, np. choroby czy uszkodzenia skóry, występują deficyty kolagenu.

Kolagen nie uzależnia ani nie rozleniwia skóry, nie można go też przedawkować, za to cofa zegar biologiczny skóry i pozwala jej funkcjonować jak dawniej. Czysty bio kolagen działa regenerująco i naprawczo na wszystkie problemy skórne, m.in. zmarszczki, rozstępy, trądzik, a nawet oparzenia i blizny. Redukuje również cellulit, zapobiega jego powstawaniu oraz uelastycznia skórę. Jest wskazany dla kobiet w okresie menopauzy, przeciwdziałając procesom starzenia i działając stymulująco na odnowę komórek skóry.

Pragniemy, aby nasza skóra wyglądała młodo i świeżo. Jednak zamiast sięgać po radykalne rozwiązania i kosmetyki pełne substancji syntetycznych, postawmy na naturalne preparaty kolagenowe. Dzięki nim nasza skóra odzyska młodzieńczy wygląd i pozostanie gładka i jędrna przez długi czas.
Kolageny natywne firmy Colway International to 100% kolagenu, który systematycznie stosowany wspomoże naszą skórę w walce z upływem czasu, podrażnieniami, nadmierną suchością, utratą jędrności.

Comments

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December