Oczyszczanie

Oczyszczanie to pierwszy etap pielęgnacji, jest najprostszym zabiegiem, dzięki któremu uda się uzyskać piękną i zdrową skórę. Powinno się je wykonywać codziennie rano i wieczorem pamiętając o tym, żeby nie trzeć zbyt mocno skóry oraz o tym, żeby używać kosmetyków odpowiednich do naszego typu skóry. Mamy oczyszczanie płytkie i głębokie, gdzie pierwsze to mówić prostym językiem zmywanie a głębokie to różne odmiany peelingu.  

Prawidłowo oczyszczona skóra będzie nie tylko pełna blasku, ale też lepiej dotleniona. Wszystko za sprawą odblokowania ujść gruczołów łojowych, czyli porów skóry. Oczyszczanie twarzy jest też niezbędne z tego względu, iż pozwala na utrzymanie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej pH ok.5 oraz zapewnia właściwe funkcjonowanie warstwy hydrolipidowej. A płaszcz ochronny skóry, zbudowany właśnie z wody i lipidów, jest odpowiedzialny za nawilżenie i zatrzymanie wody w komórkach. Beż dobrego oczyszczania nie ma więc dobrej pielęgnacji.
 

Oczyszczanie skóry twarzy pozwoli pozbyć się resztek makijażu, nadmiaru serum oraz kurzu i innych zanieczyszczeń, które w ciągu dnia osiadają na twarzy. Oprócz tego oczyszczanie skóry sprawi, że pory nie zostaną zatkane, a twarz zachowa na dłużej młody wygląd.

Przykładowo zaczynamy od Płynu do demakijażu Atelo (Atelopłyn) lub wody Micelarnej. Dopiero po wstępnym usunięciu makijażu, zaleca się używanie innych produktów oczyszczających, a wśród nich np. żeli do mycia twarzy, warto też pamiętać o piankach, kremach o właściwościach oczyszczających. Dopiero po wykonaniu tego działania możemy być pewni, że twarz staje się całkowicie pozbawiona zabrudzeń i resztek makijażu. Następnym krokiem, który bardzo często pomijany jest podczas wieczornego demakijażu jest tonik, który jest odpowiedzialny jest za przywrócenie odpowiedniego pH skórze, i dopiero w następnym kroku możemy zająć się głębszym oczyszczaniem z wykorzystaniem Peelingu (np. Peelin diamentowy ). Wszystkie kroki należy wykonywać w odpowiedniej kolejności.

Aktywne filtry