Dłonie, Stopy i Usta

Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się już około trzydziestego roku życia, więc dobrze dobrana pielęgnacja dłoni pozwoli ukryć nasz prawdziwy wiek na długo :) . Na dłonie często nie zwracamy uwagi i nie przywiązujemy dużej wagi do ich pielęgnacji. Potem jednak jest już często za późno na odwrócenie efektów starzenia. Skóra na wewnętrznej stronie dłoni jest gruba, mocna, gęstoa od receptorów nerwowych, na grzbiecie zaś bardzo cienka, delikatna, praktycznie pozbawiona tkanki podskórnej, która zbudowana jest głównie z komórek tłuszczowych.  Sprawia to że na dłoniach najszybciej widać upływ czasu, zresztą podobnie jest z naszym dekoltem o którym też zapominany w pielęgnacji codziennej. Jak więc opóźnić starzenie, tu najlepsze jest klasyczne podejście czyli dobre oczyszczanie które nie niszczy naturalnej osłonki na skórze, potem krem do rąk, który chroni i nawilża skórę, potem ew. preparaty natłuszczające lub ochronne i regularnie peeling

Brak prawidłowego nawilżenia i natłuszczania ust jest częstym zjawiskiem, który sprawia że nasze usta przestają być  piękne i kuszące. Suche powietrze, wysoka temperatura, mróz znaczeni pogarsza wygląd naszych ust. Zmora wielu kobiet to te bolesne pękanie, suche usta, łuszcząca czy nawet krwawiąca skóra. Regularne natłuszczanie ust zabezpiecza skórę przed utratą wilgoci, ale nie można zapomnieć o dodatkowym dostarczaniu niezbędnego nawilżenia. Prawidłowa pielęgnacja ust to przede wszystkim nawilżanie i natłuszczanie. Usta są niemal całkowicie pozbawione naturalnej ochrony przed utratą wilgoci ponieważ nie posiadają zbyt wielu gruczołów łojowych, które odpowiadają za zapewnienie skórze nawilżenia. Dale tego używanie pomadek do ust jest w tej sytuacji niezbędne. 

O stopach przypominamy często sobie dopiero wtedy gdy idziemy na basen czy do solarium. A o stopy trzeba dbać codziennie. Do najczęściej popełnianych błędów zaliczają się przede wszystkim zła pielęgnacja, brak wiedzy i regularności. Należy do tego dorzucić jeszcze wszystko to, co robimy wcześniej (często zupełnie nieświadomie), a co ma często drastyczny wpływ na nasze stopy. Jak na przykład niewygodne obuwie. A jednak stopy mają swoje wymagania. Przede wszystkim lubią letnią wodę i delikatne kosmetyki o niezbyt wysokim pH. Gorące kąpiele i nieodpowiednie, silnie działające mydło mogą wysuszać i pozbawić skórę naturalnych substancji, które chronią ją przed pękaniem. Dla tego stosujemy żel kolagenowy np. Kolagen Silver a  następnie dopiero krem. Raz, dwa razy w tygodniu po kąpieli stosujemy peeling np. nasz diamentowy. Więc do dzieła drogie Panie :).

Dłonie

Pokonaj pierwsze oznaki starzenia i zabezpiecz skórę przed wysychaniem i pękaniem.

Stopy

Właściwa pielęgnacja stóp w oparciu o nowoczesne bio rozwiązania.

Usta

Prawidłowe nawilżenia i natłuszczania ust.

Aktywne filtry