Tabletki COLVITA 120szt.

407,00 zł
Brutto Dostawa: 24/48 h

Colvita to suplement diety zawierający naturalny kompleks kolagenowy w kapsułkach. Preparat wspierający organizm w odbudowanie kolagenu.

Ilość
W magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Szybka dostawa

 

Pomoc przy zakupach

Tabletki z kolagenem Colvita - 120 kapsułek

Czy pielęgnacja oznacza dla Ciebie również uzupełnianie diety w niezbędne dla zdrowia składniki? Potrzebny jest idealny Kolagen na stawy, na włosy, na skórę (zmarszczki), paznokcie i wiele innych problemów (o czym niżej).

Dlaczego tak jest, to proste bo stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego, jest odpowiedzialny za ciągłą odnowę komórek ciała. Decyduje o sprężystości, jędrności i właściwym nawilżeniu skóry. Dla uzyskania jeszcze lepszego wyglądu Twojej skóry i maksymalnego poprawienia jej gęstości stworzyliśmy kapsułkę Twojej młodości. Jednym słowem idealny.

Kluczowe korzyści z kolagenu w tabletkach Colvita:

  • idealny naturalny kolagen na stawy,
  • redukcja zmarszczek, zwiększenie sprężystości skóry.
  • prawdziwa kuracja Anti Age,    
  • prawidłowe nawilżenie skóry przez cały dzień i noc.
  • poprawienie widocznego stanu włosów i paznokci,
  • uzupełnienie braków kolagenu w organach wewnętrznych.

Produkt powstają drogą drogą liofilizacji (sublimacyjnego wymrażania wody) suchy, wysoko przyswajalny to podstawowy składnik naszego suplementu. To unikalny, natywny, niespotykanie biodostępny, kompletny zbiór aminokwasów kolagenowch. Colvita Colway jest inny niż inne, pośród suplementów diety, opartych powszechnie o hydrolizaty białek zwierzęcych i pochodzących z żelatyny. Jest skuteczny. 

Dbając o Twoją młodość, skład jej wzbogaciliśmy algami (Fucus vesiculosus) o zawartości jodu organicznego, który pomaga zachować zdrową skórę. Dodaliśmy również witaminę E pozyskiwaną z ziaren, chroniącą najważniejszy bastion młodości i witalności – kod genetyczny komórek skóry DNA. Suplement dostarcza organizmowi – wszystkie składniki budulcowe, a zatem i całej tkanki łącznej.

Co dostarcza Colvita Colway w swym składzie. Zacznijmy od kolagenu.

Przyjrzyjmy się więc wolnym aminokwasom, które dostarcza nam suplement w regularnym stosowaniu. Poniżej zestawienie na podstawie opracowania doktora Batieczko. Generalnie oddziaływania opisywane poniżej są od dawna znane w literaturze i powszechnie znane, ale warto je podsumować.

- GLICYNA to bardzo ważna dla hormonu wzrostu, dla powstawania czerwonych krwinek, keratyny czyli kondycja naskórka, to zdrowie prostaty oraz synteza glukozy i innych aminokwasów, glicyna to także sprawne mięśnie dostateczna ilość kwasów żółciowych, działanie antystresowe układu nerwowego.

- PROLINA to kondycja włókien kolagenowych i elastynowych, prolina zabezpiecza skręt łańcucha w helisę, to materiał budulcowy i dostarczyciel energii, więzadeł, chrząstek i mięśnia sercowego, gojenie ran i ubytków tkanek, nowa strategia zachowania zdrowia i przedłużenia młodości

- LIZYNA to system immunologiczny, gojenie opryszczki, ochrona przed grypą, arteriosklerozą, zaćmą, czynnik budowy różnych białek, chrząstek, hormonów i enzymów i karnityny, przyswajanie wapnia w kościach, przeciw chronicznym zmęczeniu i wirusowym zapaleniem wątroby.

- ALANINA metabolizm glukozy w mięśniach, transport reszt do wątroby, regulacja poziomu cukru.

- TYROZYNA produkuje hormony tarczycy, działa antydepresyjnie, poprawia działanie nadnerczy i przysadki, pomaga w uwalnianiu się z nałogów, w bezsenności.

- ARGININA poszerza naczynia krwionośne, podwyższa poziom insuliny, stymuluje przyrost tkanek, w tym mięśniowej, testosteronu, poprawia erekcję, dodaje sił witalnych.

- METIONINA odtruwa krew w ciąży, odtłuszcza wątrobę i oczyszcza nerki, także buduje ich tkanki, wspomaga leczenie reumatyzmu, toksemii, osteoporozy i chorób układu pokarmowego, obniża cholesterol; z metioniny powstaje tauryna i cysteina.

- GLUTAMINA zaspakaja niemal w połowie zapotrzebowanie organizmu na aminokwasowy budulec białek niekolagenowych, wspomaga pamięć, koncentrację i wiele funkcji centralnego układu nerwowego.

- HISTYDYNA ważna przy tworzeniu czerwonych ciałek krwi i tkanki mięśniowej, wsparcie dla rosnącej młodzieży.

- HYDROKSYPROLINA i HYDROKSYLIZYNA aminokwasy swoiste, nie są suplementami „bezpośrednimi” ale ich obecność w ustroju stymuluje procesy kolagenogenezy, gdziekolwiek one zachodzą i aminokwasy te dotrą.

Pozostałe główne składniki kolagenu w tabletkach Colvita to:

WITAMINA E NATURALNA czyli octan D alpha tokoferolu. Witaminę E odkryli w 1922 r. K. Bishop i H. Evans, powodując z jej pomocą wyleczenie z bezpłodności szczurów laboratoryjnych. Witamina E jest rozpuszczalna w tłuszczach, a nierozpuszczalna w wodzie. Istnieje kilka postaci witaminy E pozyskiwanej z roślin, bądź też syntetycznie. Dopiero jednak od stosunkowo niedawna wytłaczane na zimno z pędów wzrostu roślin oleje zawierające D alpha tokoferol w formie prawoskrętnej wykazują 100% aktywności biologicznej. W 2009 roku nastąpi kolejne biotechnologiczne udoskonalenie witaminy E wchodzącej w skład Colvity. Maksymalne przybliżenie jej do jednostek całkowicie naturalnych z wykorzystaniem najnowszych odkryć w tej dziedzinie.

Najważniejszą funkcją biologiczną witaminy E jest ochrona organizmu przed wyniszczającym wpływem wolnych rodników. Mówimy tu o niezwykle aktywnych cząsteczkach tlenu, które atakują prawie wszystkie składniki żywych tkanek. Cząsteczka witaminy E reaguje z wolnymi rodnikami i przekształca je w obojętne substancje, które następnie zostają wydalone z ustroju wraz z moczem. Wiele chorób powstaje w wyniku złego stanu błon komórkowych. Przykładowo w cukrzycy problem tkwi w nieprawidłowym funkcjonowaniu błon komórkowych, które nie mogą transportować glukozy z krwi. Podobna jest rola ochrony układusercowo — naczyniowego. Tokoferol przede wszystkim zapobiega utlenianiu się lipidów w związki nadtlenowe, rozpadowi witaminy A i samych lipidów. Nazywamy to wytwarzaniem antyutleniacza dysmutazy nadtlenowej. Witamina E ochrania także krwinki czerwone (erytrocyty) transportujące tlen do każdej komórki ciała. 

ALGI MORSKIE (Morszczyn pęcherzykowaty, Fucus vesiculosus).

Algi robią w nowym stuleciu zawrotną karierę w medycynie, dietetyce i kosmetologii. Również Colway wprowadził je do swojego produktu – nasz kolagen Colvita.

Od dawna dobroczynne właściwości znali już Japończycy. Obecnie dietetyka uznaje morszczyny za najwartościowszy pokarm roślinny występujący naturalnie na naszej planecie. Zawierają więcej witaminy C niż owoce cytrusowe, przy czym ma ona najbardziej pożądaną postać lewoskrętną, a do tego cały skarbiec składników odżywczych, jest więc świetnym uzupełnieniem dla kolagenu w tabletkach Colvita. Algi zawierają m.in. miedź, mangan, magnez, potas, selen, fosfor, chrom, cynk, i jod zarówno organiczny (dijodotyrozyna), jak i nieorganiczny,witaminy z grupy: A, B, C, E i K, węglowodany, błonnik, wysoko skoncentrowane polisacharydy, większość aminokwasów, w tym budulcowe dla białek i oddziałujące na centralny układ nerwowy, polifenole, karoten, fitosterole, fikoerytrynę — naturalny barwnik zapobiegający fotostarzeniu, związki śluzowe takie jak: kwas alginowy, fukoidyna, laminaryna, mannitol, flawonoidy, z których najważniejszy jest flawon — 3-d (niezwykle aktywny oligoproantycyjanid), enzymy: oksydoreduktazę, izomerazę, transferazę, hydrolazę i ligazę wszystkie wspomagające przyswajalność białek, enzymy odczepiające cząsteczki cukru od molekuł kolagenowych (FN3K), ubichinon (koenzym Q 10) — ten silny antyoksydant występuje w algach w niewielkiej ilości.

Dowodem na to, jak bardzo są te rośliny zbliżone do modelowego ideału flory pokarmowej — jest fakt, że nawet w ekstrakcji i mikronizacji wykorzystuje się wszystkie absolutnie ich składniki oprócz tylko chlorku sodu, usuwanego poprzez odsolenie. Za najwartościowsze uważane są obecnie algi z północnego Atlantyku. O wyborze tych właśnie morszczynów do preparatu Colvita zadecydowała, oprócz ich synergiczności z kolagenem, niezwykle zaawansowana technologia pozyskiwania ekstraktu. Cały proces pozyskiwania przebiega w surowych standardach wyznaczonych w Unii Europejskiej. Na bazie tak pozyskanych ekstraktów z alg produkuje się lekarstwa, przyprawy spożywcze, dodatki pokarmowe, suplementy diety i kosmetyki, które cieszą się dobrą opinią ujędrniając skórę, rozjaśniając rozstępy. Okłady z alg wyszczuplają i leczą cellulit. 

Skład INCI:

Algi (Fucus vesiculosus), kolagen rybi, witamina E, żelatyna rybia - kapsułka, liofilizowana cytryna (nosnik)

Zalecany sposób użycia: 2 kapsułki dziennie, najlepiej po lub w trakcie posiłku, z uwagi na obecność witaminy E rozpuszczalnej wyłącznie w tłuszczach. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. 

Jeszcze kilka słów o dawkowaniu za doktorem Batieczko. 

Jak dla każdego suplementu obowiązują normy RDA stąd na opakowaniu jest napisane nie więcej niż dwie kapsułki dziennie – czyli Colvita 2 razy dziennie po jednej kapsułce. Jest to jednak powiązane wyłącznie z witaminą E gdzie RDA czyli spożywanego poza codziennymi posiłkami dodatkowo wynosi 10 mg. Rzeczywiste zapotrzebowanie dzienne dorosłego człowieka na witaminę E to od 30 mg do nawet 200 mg (duża rozbieżność źródeł) dla dorosłej osoby o wadze ciała 70 kg. Przyjąć można, że rzeczywiście człowiek odżywiający się w sposób zbilansowany i optymalny może przyswoić z codziennych pokarmów do 20 mg witaminy E. Natomiast o 30 mg i więcej jest już raczej trudno, jeśli przeanalizujemy jadłospis przeciętnego Europejczyka. Dawka 2 kapsułek dziennie jest często wystarczająca. Istnieją jednak grupy dla których potrzeba zażywania dawek większych. 


Uwaga: Colvita zawiera tylko niewielką ilość witaminy C. Jest to porcja zbyt mała dla skutecznego warunkowania kolagenogenezy w ustroju i zapotrzebowaniu na nią przez organizm. dlatego zaleca się łączne spożywanie tabletek z witaminą C-olway.

Poniżej film,  który wyjaśnia dlaczego nasz produkt jest wyjątkowy czyli Jarosław Zych i Przemysław Hirsch

Colway
SUP_CV120
96 Przedmioty

No customer reviews for the moment.

4 innych produktów w tej samej kategorii: