KOLAGEN – Proteina młodości
Kolagen jest podstawowym białkiem strukturalnym budującym skórę, paznokcie, kości, wiązadła, ścięgna stawy, naczynia limfatyczne i krwionośne. Na uwagę zasługuje bardzo bogaty skład aminokwasowy tej makrocząsteczki. Zawiera on szczególnie duże ilości glicyny i proliny oraz wykazuje obecność hydroksylowanych aminokwasów. Czysty kolagen dostarcza do organizmu peptydy niezbędne do odbudowy białek tkanki łącznej, poprawia wygląd oraz wzmacnia układ ruchu.
Kosmetyki i suplementy sprzedawane w naszym sklepie zawierają kolagen wyodrębniany ze skór ryb morskich, naturalnie przyswajany przez nasz organizm bo niemal identyczny jak ten, z którego sami jesteśmy zbudowani.
Wraz z wiekiem w organizmie nasilają się procesy degradacji kolagenu, czego widocznym efektem jest proces starzenia się skóry. Produkcja kolagenu zostaje zaburzona już po 25-tym roku życia człowieka. Obniżenie puli białek kolagenowych w organizmie objawia się m.in. powstawaniem zmarszczek, zmian skórnych, większą podatnością na złamania kości, mniejszą ruchliwością stawów. Wraz z upływem czasu włókna kolagenowe zaczynają słabnąc a ilość kolagenu w organizmie ulega zmniejszeniu. Nieprawidłowa dieta, stres, szybki tryb życia, nasilają te niekorzystne procesy.
Jesteśmy w stanie spowolnić a nawet zahamować proces degradacji kolagenu w naszym organizmie, a tym samym zatrzymać czas poprzez stosowanie naturalnej, wewnętrznej oraz zewnętrznej kuracji kolagenowej. Dla zachowania jak najlepszej kondycji włókien kolagenowych a co jest z tym związane zahamowania starzenia się trzeba już przy pierwszych objawach ubytku wykorzystywać preparaty oraz suplementy z zawartością w składzie aktywnego kolagenu.